O firmie
Produkty
Usługi
Promocje
Nowości
Kontakt

Aktualności

STRZYŻENIE PSOW

tel. 84 688 02 68
od 9.30 do 18.00
z wyjątkiem sobót i niedziel
2013-06-20

Dane firmy

Właściciel: lek. wet. Sylwia Buszkowska-Znak
ul. Kościuszki 30
23-400 Biłgoraj
woj. lubelskie
powiat Biłgoraj

tel: 084 688 02 68


Firma poleca

Firmę polecają

Subskrypcja

Informacje o nowości

Rozmiar czcionki: A A A

LEWAMISAN - tabletki

LEWAMISAN - tabletki
0.00 zł /opakowanie
Opis:
LEWAMISAN - tabletki
TABLETKI DO PODAWANIA DOUSTNEGO DLA GOŁĘBI

Skład: 1 tabletka zawiera Lewamizolu chlorowodorek 23,6 mg.

Właściwości: Lewamizol (lewoskrętna postać tetramizolu) jest lekiem działającym na glisty z rodziny Ascarididae (Ascaridia columbae) i nicienie z rodziny Capillariidae (Caprillaria obsignata, Capilaria caudinflata) oraz na nicienie z rodzaju Acuaria (Acuaria spiralis) u gołębi. Działa w wyniku porażającego oddziaływania na układ mięśniowy pasożytów, co doprowadza do paraliżu nicieni i ich eliminację z ustroju żywiciela.

Wskazania: Inwazje nicieni przewodu pokarmowego gołębi.

Dawkowanie i stosowanie: Preparat podaje się bezpośrednio do dzioba przegłodzonym gołębiom w zależności od ich masy ciała. Ptakom młodym i rasowym o masie ciała do 250 g należy podać ½ tabletki, gołębiom o masie ciała do 500 g 1 tabletkę, o masie ciała powyżej 500 g 2 tabletki. Nie należy podawać karmy na 24 godziny przed rozpoczęciem leczenia i 3 godziny po podaniu leku. Odrobaczanie gołębi powinno przeprowadzać się co najmniej 2 razy w roku. Terapię powtórzyć po 3 tygodniach od pierwszego podania. Gołębie można leczyć także w okresie rozrodu. Wszystkie gołębie w gołębniku powinny być leczone równocześnie, gdyż ptaki nie leczone będą stanowić źródło ponownego zarażenia.

Przeciwwskazania: Nie należy podawać Lewamisanu na 14 dni przed, w trakcie lub po podaniu innych leków przeciwko endo- i egzopasożytom.

Działania niepożądane: Przekroczenie dawki 40 mg/kg m.c. chlorowodorku lewamizolu u wrażliwych gołębi może wywołać objawy nietolerancji (zwracanie z wola, znacznie rzadziej: drżenie mięśni, pobudzenie ogólne).

Interakcje: Należy unikać jednoczesnego podawania Lewamisanu z takimi preparatami jak: pyrantel, związki fosforoorganiczne, karbaminiany, dietylokarbamazyny, morantel oraz innymi preparatami o działaniu cholinomimetycznym, ponieważ nasilają one działanie imidazotiazoli.

Karencja: Nie stosować u gołębi konsumpcyjnych.

Warunki przechowywania: Przechowywać w suchym miejscu w temp. Pokojowej, tj. 15-25°C, chronić od światła.

Trwałość: 36 miesięcy.

Ostrzeżenia: Nie jest polecane stosowanie leków przeciwrobaczych w okresie pierzenia gołębi. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Lewamizol może powodować uczulenie u ludzi zwłaszcza formy pyliste (proszek, granulat), należy chronić błony śluzowe i skórę.

Opakowanie: Blistry z folii A1/PCV po 20 szt. tabletek. Kartonik tekturowy zawierający 1 blister.


WET-MEDICAL Przychodnia Weterynaryjna
tel: 084 688 02 68
O firmie   |   Produkty   |   Usługi   |   Promocje   |   Nowości   |   Kontakt
Mikrowitryna.pl - wykonanie eball - Strona www Twojej firmy.
Fotowoltaika Jordanów ŚląskiWiadomości BiłgorajKalkulator instalacji fotowoltaicznej