O firmie
Produkty
Usługi
Promocje
Nowości
Kontakt

Aktualności

STRZYŻENIE PSOW

tel. 84 688 02 68
od 9.30 do 18.00
z wyjątkiem sobót i niedziel
2013-06-20

Dane firmy

Właściciel: lek. wet. Sylwia Buszkowska-Znak
ul. Kościuszki 30
23-400 Biłgoraj
woj. lubelskie
powiat Biłgoraj

tel: 084 688 02 68


Firma poleca

Firmę polecają

Subskrypcja

Informacje o nowości

Rozmiar czcionki: A A A

Mycosalmovir

Mycosalmovir
0.00 zł /opakowanie
Opis:
PREPARATY DLA GOŁĘBI

UWAGA!
Przedstawione poniżej opisy leków mają jedynie charakter informacyjny.
Stanowić mają ułatwienie dla hodowcy i spełniać rolę kompendium.
Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej szczepionek i leków !

Nasza strona:www.wetsklep.pl

Isnieje możliwość zamówienia wymienionych witamin i innych produktów (z wyjątkiem antybiotyków i szczepionek) e-mail'em lub telefonicznie.
Inaktywowana szczepionka przeciwko salmonelozie, paramyksowirozie i mykoplazmozie gołębi

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNEJ
1 dawka szczepionki (0,2 ml) zawiera:
inaktywowany wirus PMV-1 (szczep La Sota) nie mniej niż 1 j. ELISA
inaktywowane komórki Mycoplasma gallisepticum nie mniej niż 1 j. ELISA
inaktywowane komórki Salmonella (serotypy: S. typhi. S. paratyphi. A, S. paratyphi. C, S. typhimurium var. Copenhagen, S. anatum, S. senftenberg) nie mniej niż 1 j. ELISA dla każdego serotypu
1 j. ELISA – ilość antygenu wystarczająca do uzyskania serokonwersji równej lub wyższej 1,8 u szczepionego gołębia.


Adiuwant:
Montanide ISA 763 A VG 0,14 ml

WSKAZANIA LECZNICZE
Czynne uodparnianie gołębi w celu zmniejszenia śmiertelności i objawów klinicznych salmonelozy, mykoplazmozy i paramyksowirozy gołębi. Odporność poszczepienna pojawia się po upływie około 21 dni po rewakcynacji i utrzymuje się przez około 12 miesięcy.

PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosować u ptaków słabych , zarobaczonych i chorych.
Nie stosować w okresie pierzenia gołębi.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Rzadko zgłaszanymi reakcjami niepożądanymi jest przejściowy brak apetytu i apatia, występująca w ciągu kilku godzin po podaniu preparatu oraz przejściowa reakcja miejscowa pod postacią nieznacznego guzka. O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce ( w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (Wydział Produktów Leczniczych Weterynaryjnych).

DAWKOWANIE I DROGA PODANIA
Szczepionkę stosuje się u gołębi od 3 - 4 tygodnia życia. Podstawowe szczepienie gołębi młodych oraz nieimmunizowanych przeciw salmonelozie, paramyksowirozie i mykoplazmozie obejmuje dwie iniekcje w odstępie 4 tygodniowym. Akcję szczepienia zaplanować tak, aby drugie podanie szczepionki było nie później niż 3 tygodnie przed lotami. Szczepienie gołębi dorosłych wielokrotnie uodparnianych szczepionką Mycosalmovir wykonywać jednorazowo corocznie na 2 - 3 tygodnie przed parowaniem , wystawami. Dawka dla jednego gołębia wynosi 0,2 ml emulsji olejowej, którą należy wstrzyknąć podskórnie w 1/2 części szyi. Do szczepień używać jałowych igieł oraz strzykawek.

ZALECENIA DLA PRAWIDŁOWEGO PODANIA
Opakowania ze szczepionką po wyjęciu z lodówki należy ogrzać w temperaturze pokojowej i przed przystąpieniem do zabiegów dokładnie wymieszać. W trakcie szczepienia okresowo mieszać zawartość opakowania. Zabiegi wykonywać przy temperaturze zewnętrznej nie niższej niż 00C. Opakowanie raz rozpoczęte nie może być przechowywane i stosowane ponownie.

OKRES KARENCJI
Zero dni.

SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PRZY PRZECHOWYWANIU I TRANSPORCIE
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w lodówce (2-8oC). Nie zamrażać. Chronić przed światłem.
Zawartość otwartego opakowania bezpośredniego należy zużyć natychmiast.
Nie używać po upływie terminu ważności podanego na etykiecie.

SPECJALNE OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Dla użytkownika:
Produkt zawiera olej mineralny. Przypadkowe wstrzyknięcie może powodować znaczną bolesność oraz obrzęk, szczególnie w przypadku wstrzyknięcia do stawu lub palca, a w rzadkich przypadkach może doprowadzić do utraty palca, jeżeli nie zostanie udzielona natychmiastowa pomoc lekarska. W przypadku omyłkowego wstrzyknięcia niniejszego produktu, należy zwrócić się o natychmiastową pomoc lekarską nawet jeśli wstrzyknięta została niewielka ilość produktu i należy zabrać ze sobą ulotkę informacyjną. Jeśli bolesność utrzymuje się dłużej niż 12 godzin po udzieleniu pomocy lekarskiej, należy ponownie udać się do lekarza.

Dla lekarza:
Niniejszy produkt zawiera olej mineralny. Nawet, jeżeli wstrzyknięta została bardzo niewielka ilość produktu, może to spowodować znaczną bolesność oraz obrzęk, a w konsekwencji martwicę niedokrwienną, a nawet utratę palca. Konieczna jest fachowa i SZYBKA pomoc chirurgiczna, mogąca obejmować wczesne nacięcie i irygację miejsca iniekcji, szczególnie, jeśli dotyczy to opuszki palca lub ścięgna. Brak dostępnych informacji dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności odnośnie jednoczesnego stosowania tej szczepionki z innymi. Dlatego nie zaleca się stosowania innych szczepionek w ciągu 14 dni przed i po szczepieniu przy użyciu tego produktu. Przy podaniu podwójnej dawki nie obserwowano występowania innych działań ubocznych niż podane w punkcie dotyczącym działań niepożądanych. Nie mieszać z innymi produktami leczniczymi.

SZCZEGÓLNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI DOTYCZĄCE UNIESZKODLIWIANIA NIE ZUŻYTEGO PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO LUB ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z TEGO PRODUKTU
Leków nie należy usuwać do kanalizacji ani wyrzucać do śmieci. O sposoby usunięcia bezużytecznych leków zapytaj lekarza weterynarii. Pozwolą one na lepszą ochronę środowiska.

WIELKOŚĆ OPAKOWANIA:
20 dawek, 50 dawek, 100 dawek.

OKRES WAŻNOŚCI
18 miesięcy

WYDAWANY NA PODSTAWIE RECEPTY

WYŁĄCZNIE DLA ZWIERZĄT

INNE INFORMACJE
W celu uzyskania informacji na temat niniejszego produktu leczniczego weterynaryjnego, należy kontaktować się z podmiotem odpowiedzialnym.
WET-MEDICAL Przychodnia Weterynaryjna
tel: 084 688 02 68
O firmie   |   Produkty   |   Usługi   |   Promocje   |   Nowości   |   Kontakt
Mikrowitryna.pl - wykonanie eball - Strona www Twojej firmy.
Fotowoltaika NowosolnaWiadomości BiłgorajKalkulator instalacji fotowoltaicznej