O firmie
Produkty
Usługi
Promocje
Nowości
Kontakt

Aktualności

STRZYŻENIE PSOW

tel. 84 688 02 68
od 9.30 do 18.00
z wyjątkiem sobót i niedziel
2013-06-20

Dane firmy

Właściciel: lek. wet. Sylwia Buszkowska-Znak
ul. Kościuszki 30
23-400 Biłgoraj
woj. lubelskie
powiat Biłgoraj

tel: 084 688 02 68


Firma poleca

Firmę polecają

Subskrypcja

Informacje o nowości

Rozmiar czcionki: A A A

PM-VAC

PM-VAC
0.00 zł /opakowanie
Opis:
PREPARATY DLA GOŁĘBI

UWAGA!
Przedstawione poniżej opisy leków mają jedynie charakter informacyjny.
Stanowić mają ułatwienie dla hodowcy i spełniać rolę kompendium.
Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej szczepionek i leków !

Nasza strona:www.wetsklep.pl

Isnieje możliwość zamówienia wymienionych witamin i innych produktów (z wyjątkiem antybiotyków i szczepionek) e-mail'em lub telefonicznie.
Inaktywowana szczepionka przeciwko paramyksowirozie gołębi

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNYCH
1 dawka (0,2 ml) szczepionki zawiera: Inaktywowany paramyksowirus PMV-1 (szczep La Sota) – nie mniej niż 1 j. ELISA
1 j. ELISA – ilość antygenu wystarczająca do uzyskania serokonwersji równej lub wyższej 1,8 u szczepionego gołębia

Adiuwant:
Olej wazelinowy – 109 mg

WSKAZANIA LECZNICZE
Szczepionka jest przeznaczona do czynnego uodparniania gołębi, w celu zmniejszenia śmiertelności, objawów klinicznych i zmian chorobowych wywołanych paramyksowirusem.

PRZECIWWSKAZANIA
Nie należy szczepić gołębi w okresie przepierzania oraz zarobaczonych.
Nie stosować u gołębi leczonych środkami immunosupresyjnymi.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Rzadko zgłaszanymi reakcjami jest przejściowy brak apetytu i apatia, występująca w ciągu kilku godzin po podaniu preparatu oraz reakcja miejscowa, przejawiająca się powstaniem samoistnie zanikającego po kilku dniach, guzka w miejscu iniekcji. Czasami mogą pojawić się reakcje nadwrażliwości. Należy wówczas zastosować odpowiednie leczenie poprzez natychmiastowe podanie adrenaliny oraz leków przeciwhistaminowych.
O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce ( w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (Wydział Produktów Leczniczych Weterynaryjnych).

DAWKOWANIE I DROGI PODANIA
Szczepionkę podawać pojedynczym wstrzyknięciem podskórnie. 1 dawkę stanowi 0,2 ml emulsji olejowej Szczepionkę stosuje się u gołębi młodych powyżej 3 tygodni życia, lecz nie później niż 2 tygodnie przed lotami młodych lub wystawami. Gołębie dorosłe należy uodparniać co 12 miesięcy. Optymalnym terminem jest okres 2-3 tygodni przed łączeniem w pary. Dawkę dla jednego gołębia bez względu na wiek stanowi 0,2 ml emulsji olejowej, którą należy wstrzyknąć podskórnie w 1/2 długości grzbietowej części szyi. Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, fiolkę ze szczepionką należy ogrzać do temperatury pokojowej i dokładnie wymieszać. Akcję szczepień należy tak planować, aby całą zawartość opakowania zużyć w ciągu dnia. Zabiegi należy wykonywać przy temperaturze zewnętrznej nie niższej niż 0 °C. Zalecana jest coroczna rewakcynacja zwierząt.

ZALECENIA DLA PRAWIDŁOWEGO PODANIA
Brak.

OKRES KARENCJI
Zero dni.

SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PRZY PRZECHOWYWANIU I TRANSPORCIE
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w lodówce (2-8oC). Nie zamrażać. Chronić przed światłem. Zawartość otwartego opakowania bezpośredniego należy zużyć natychmiast. Nie używać po upływie terminu ważności podanego na etykiecie.

SPECJALNE OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Dla użytkownika:
Produkt zawiera olej mineralny. Przypadkowe wstrzyknięcie może powodować znaczną bolesność oraz obrzęk, szczególnie w przypadku wstrzyknięcia do stawu lub palca, a w rzadkich przypadkach może doprowadzić do utraty palca, jeżeli nie zostanie udzielona natychmiastowa pomoc lekarska. W przypadku omyłkowego wstrzyknięcia niniejszego produktu, należy zwrócić się o natychmiastową pomoc lekarską nawet jeśli wstrzyknięta została niewielka ilość produktu i należy zabrać ze sobą ulotkę informacyjną. Jeśli bolesność utrzymuje się dłużej niż 12 godzin po udzieleniu pomocy lekarskiej, należy ponownie udać się do lekarza.


Dla lekarza:
Niniejszy produkt zawiera olej mineralny. Nawet, jeżeli wstrzyknięta została bardzo niewielka ilość produktu, może to spowodować znaczną bolesność oraz obrzęk, a w konsekwencji martwicę niedokrwienną, a nawet utratę palca. Konieczna jest fachowa i szybka pomoc chirurgiczna, mogąca obejmować wczesne nacięcie i irygację miejsca iniekcji, szczególnie, jeśli dotyczy to opuszki palca lub ścięgna. Nie stwierdzono interakcji z innymi produktami. Wskazane jest aby nie podawać innych szczepionek 7 dni przed i po podaniu szczepionki. Przy podaniu podwójnej dawki nie obserwowano występowania innych działań ubocznych niż podane w punkcie dotyczącym działań niepożądanych. Nie mieszać z innymi produktami leczniczymi.

SZCZEGÓLNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI DOTYCZĄCE UNIESZKODLIWIANIA NIE ZUŻYTEGO PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO LUB ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z TEGO PRODUKTU
Leków nie należy usuwać do kanalizacji ani wyrzucać do śmieci. O sposoby usunięcia bezużytecznych leków zapytaj lekarza weterynarii. Pozwolą one na lepszą ochronę środowiska.

DOSTĘPNE OPAKOWANIA:
Butelka ze szkła typu II o pojemności 20 ml, zawierająca 100 dawek szczepionki, zamykana korkiem z gumy bromobutylowej i zabezpieczona kapslem aluminiowym, pakowana pojedynczo w pudełko tekturowe.

OKRES WAŻNOŚCI
12 miesięcy

INNE INFORMACJE
W celu uzyskania informacji na temat niniejszego produktu leczniczego weterynaryjnego, należy kontaktować się z podmiotem odpowiedzialnym.

WYDAJE SIĘ Z PRZEPISU LEKARZA WETERYNARII

WYŁĄCZNIE DLA ZWIERZĄT
WET-MEDICAL Przychodnia Weterynaryjna
tel: 084 688 02 68
O firmie   |   Produkty   |   Usługi   |   Promocje   |   Nowości   |   Kontakt
Mikrowitryna.pl - wykonanie eball - Strona www Twojej firmy.
Fotowoltaika BaboszewoWiadomości BiłgorajKalkulator instalacji fotowoltaicznej