O firmie
Produkty
Usługi
Promocje
Nowości
Kontakt

Aktualności

STRZYŻENIE PSOW

tel. 84 688 02 68
od 9.30 do 18.00
z wyjątkiem sobót i niedziel
2013-06-20

Dane firmy

Właściciel: lek. wet. Sylwia Buszkowska-Znak
ul. Kościuszki 30
23-400 Biłgoraj
woj. lubelskie
powiat Biłgoraj

tel: 084 688 02 68


Firma poleca

Firmę polecają

Subskrypcja

Informacje o nowości

Rozmiar czcionki: A A A

Salmovir

Salmovir
0.00 zł /opakowanie
Opis:
INAKTYWOWANA SZCZEPIONKA PRZECIWKO SALMONELOZIE, I PARAMYKSOWIROZIE GOŁĘBI
SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNYCH
J1 dawka szczepionki (0,2 ml) zawiera: inaktywowany wirus PMV-1 (szczep La Sota) nie mniej niż 1 j. ELISAinaktywowane komórki Salmonella (serotypy: S. typhi. S. paratyphi. A, S. paratyphi. C, S. typhimurium var. Copenhagen, S. anatum, S. senftenberg) nie mniej niż 1 j. ELISA dla każdego serotypu 1 j. ELISA – ilość antygenu wystarczająca do uzyskania serokonwersji równej lub wyższej 1,8 u szczepionego gołębiaAdiuwant:Montanide ISA 763 A VG 0,14 ml
WSKAZANIA LECZNICZEP
Czynne uodpornienie gołębi w celu zmniejszenia śmiertelności i objawów klinicznych salmonelozy i paramyksowirozy gołębi.Odporność poszczepienna pojawia się po upływie około 21 dni po rewakcynacji i utrzymuje się przez około 12 miesięcy.
PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosować u ptaków słabych , zarobaczonych i chorych.Nie stosować w okresie pierzenia gołębi.
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Rzadko zgłaszanymi reakcjami niepożądanymi jest przejściowy brak apetytu i apatia, występująca w ciągu kilku godzin po podaniu preparatu oraz przejściowa reakcja miejscowa pod postacią nieznacznego guzka.O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce ( w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (Wydział Produktów Leczniczych Weterynaryjnych). WŁAŚCIWOŚCISzczepionka służy do uodparniania gołębi przeciwko salmonelozie i paramyksowirozie.
DAWKOWANIE I DROGA PODANIA
Szczepionkę stosuje się u gołębi od 3 - 4 tygodnia życia. Podstawowe szczepienie gołębi młodych oraz nieimmunizowanych przeciw salmonelozie, paramyksowirozie obejmuje dwie iniekcje w odstępie 4 tygodniowym. Akcję szczepienia zaplanować tak, aby drugie podanie szczepionki było nie później niż 3 tygodnie przed lotami . Szczepienie gołębi dorosłych wielokrotnie uodparnianych szczepionką Salmovir wykonywać jednorazowo corocznie na 2 - 3 tygodnie przed parowaniem, wystawami. Dawka dla jednego gołębia wynosi 0,2 ml emulsji olejowej, którą należy wstrzyknąć podskórnie w 1/2 części szyi. Do szczepień używać jałowych igieł oraz strzykawek. ZALECENIA DLA PRAWIDŁOWEGO PODANIA
Opakowania ze szczepionką po wyjęciu z lodówki należy ogrzać w temperaturze pokojowej i przed przystąpieniem do zabiegów dokładnie wymieszać. W trakcie szczepienia okresowo mieszać zawartość opakowania. Zabiegi wykonywać przy temperaturze zewnętrznej nie niższej niż 00C. Opakowanie raz rozpoczęte nie może być przechowywane i stosowane ponownie.
OKRES KARENCJI
Zero dni.
SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PRZY PRZECHOWYWANIU I TRANSPORCIE
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w lodówce +2°C do +8°C. Nie zamrażać. Chronić przed światłem. Zawartość otwartego opakowania bezpośredniego należy zużyć natychmiast. Nie używać po upływie terminu ważności podanego na etykiecie.
SPECJALNE OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Dla użytkownika:
Produkt zawiera olej mineralny. Przypadkowe wstrzyknięcie może powodować znaczną bolesność oraz obrzęk, szczególnie w przypadku wstrzyknięcia do stawu lub palca, a w rzadkich przypadkach może doprowadzić do utraty palca, jeżeli nie zostanie udzielona natychmiastowa pomoc lekarska. W przypadku omyłkowego wstrzyknięcia niniejszego produktu, należy zwrócić się o natychmiastową pomoc lekarską nawet jeśli wstrzyknięta została niewielka ilość produktu i należy zabrać ze sobą ulotkę informacyjną. Jeśli bolesność utrzymuje się dłużej niż 12 godzin po udzieleniu pomocy lekarskiej, należy ponownie udać się do lekarza.Dla lekarza:Niniejszy produkt zawiera olej mineralny. Nawet, jeżeli wstrzyknięta została bardzo niewielka ilość produktu, może to spowodować znaczną bolesność oraz obrzęk, a w konsekwencji martwicę niedokrwienną, a nawet utratę palca. Konieczna jest fachowa i SZYBKA pomoc chirurgiczna, mogąca obejmować wczesne nacięcie i irygację miejsca iniekcji, szczególnie, jeśli dotyczy to opuszki palca lub ścięgna. Brak dostępnych informacji dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności odnośnie jednoczesnego stosowania tej szczepionki z innymi. Dlatego nie zaleca się stosowania innych szczepionek w ciągu 14 dni przed i po szczepieniu przy użyciu tego produktu. Przy podaniu podwójnej dawki nie obserwowano występowania innych działań ubocznych niż podane w punkcie dotyczącym działań niepożądanych Nie mieszać z innymi produktami leczniczymi.
SZCZEGÓLNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI DOTYCZĄCE UNIESZKODLIWIANIA NIE ZUŻYTEGO PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO LUB ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z TEGO PRODUKTU
Leków nie należy usuwać do kanalizacji ani wyrzucać do śmieci. O sposoby usunięcia bezużytecznych leków zapytaj lekarza weterynarii. Pozwolą one na lepszą ochronę środowiska WIELKOŚĆ OPAKOWANIA
20 dawek, 50 dawek, 100 dawek.
OKRES WAŻNOŚCI
18 miesięcy
Trwałość po pierwszym otwarciu: zużyć w ciągu 1 dnia.
INNE INFORMACJE
W celu uzyskania informacji na temat niniejszego produktu leczniczego weterynaryjnego, należy kontaktować się z podmiotem odpowiedzialnym.
WYŁĄCZNIE DLA ZWIERZĄTWYDAJE SIĘ Z PRZYPISU LEKARZA WETERYNARII
WET-MEDICAL Przychodnia Weterynaryjna
tel: 084 688 02 68
O firmie   |   Produkty   |   Usługi   |   Promocje   |   Nowości   |   Kontakt
Mikrowitryna.pl - wykonanie eball - Strona www Twojej firmy.
Fotowoltaika Krupski MłynWiadomości BiłgorajKalkulator instalacji fotowoltaicznej